Достапни линкови

Гафади ќе учествува на самитот на Г–8 во јули во Италија


Либискиот лидер Моамар Гадафи ја прифати поканата од Италија, во јули да присуствува на самитот на Г–8 што ќе се одржи на Сардинија. Се очекува во рамки на Самитот, Гадафи да дискутира за проблемите на Африка.
XS
SM
MD
LG