Достапни линкови

Кетлин Себелиус нов американски министер за здравство


Американскиот претседател Барак Обама и формално ја номинираше Кетлин Себелиус за министер за здравство во неговата администрација. Себелиус до сега беше гувернер на Канзас. Номинацијата доаѓа откако претходниот избор на Обама за позицијата Том Дашл беше принуден да се повлече поради неплатени даноци.
XS
SM
MD
LG