Достапни линкови

Хрватска идната недела ќе одлучи дали прифаќа посредништво на ЕК


Хрватскиот државен врв денеска се договори да го одложи за една недела носењето одлука за тоа дали Загреб се согласува за посредување на Европската Комисија во спорот со Словенија. Премиерот Иво Санадер по состанокот изјави дека е решено да се формира работна група која до идниот понеделник би требало да изработи писмен извештај дали Хрватска прифака посредништво.
XS
SM
MD
LG