Достапни линкови

Помош на американската влада за АИГ


Американската влада објави дека ќе издвои 30 милијарди долари помош за Американскиот осигурителен гиганат Еј Ај Џи. До ова доаѓа во време кога Американската осигурителна група денеска објави дека има загуба од 61,7 милијарди долари во првото тримесечје од годината што претставува најголема загуба во американската корпоративна историја.
XS
SM
MD
LG