Достапни линкови

Пад на берзите во Азија


Берзите во Азија денеска забележаа пад и покрај сигналите за скорашно заздравување на глобалната економија. Токискиот Никеи индекс падна за три ипол проценти, а поголем пад доживеаа и берзите во Хонг Конг, Австралија и Јужна Кореа.
XS
SM
MD
LG