Достапни линкови

Медведев во Шпанија


Рускиот претседател Дмитриј Медведев на чело на голема делегација бизнисмени ја започнува посетата на Шпанија. За денеска е предвидена средба со шпанскиот крал Хуан Карлос. Медведев вчера престојуваше и во Италија.
XS
SM
MD
LG