Достапни линкови

Вице премиерот Боцевски учествува на Конференција за проширување на ЕУ


Денеска во Прага ќе биде одржана конференција проширување на ЕУ пет години подоцна, на која ќе учествуваат претседателот на ЕК Жозе Мануел Баросо, евро комесарот за економски прашања Хоаким Алмуња и Мирек Тополанек премиер на Чешка, која во моментов е претседавач со Унијата. На собирот во Прага ќе биде и македонскиот вице премиер за европски прашања Ивица Боцевски.
XS
SM
MD
LG