Достапни линкови

Анти владини протести во Ерменија


Илјадници лица се собраа на денешните анти владини протести во Ерменија на кои се бара одржуавње на вонредни избори во таа земја. Демонстрциите се организиарни по повод првата годишнина од судирите на полицијата и опозициските активисти, кои избувнаа по изборот на Серж Саршијан за претседaтел на изборите, за кои опозицијата тврди дека се наместени.
XS
SM
MD
LG