Достапни линкови

Финансиската криза нема да ја промени Русија, изјави Медведев


Рускиот претседател Дмитриј Медведев изјави дека во неговата земја нема да има драматични промени како резултат на глобалната економска криза. Во интервју за шпанските медиуми тој рекол дека промните кои се случија поради падот на економијата немаат капцитет за трнсформација на позицијата и издржливоста на Русија. Претходно Русија обајви дека има најголем пад на економијата од финансиската криза во 1998 та година.
XS
SM
MD
LG