Достапни линкови

Политичките лидери на Авганистан го обвинуваат претседателот Карзаи


Авганистанските политички лидери изјавија дека претседателот Хамид Карзаи се обидува да ги саботира претседателските избори во земјата откако вчера тој побара да се одржат порано изборите закажани на дваесети август. Опозицискиот Национален Фронт оцени дека е невозможно да се одржата избори напролет поради безбедносни, логистички и финансиски прашања. Карзаи изјави дека изборите треба да се одржат пред 21мај откако преходно изборната комисија утврди гласањето да биде во август.
XS
SM
MD
LG