Достапни линкови

Денеска лидерска средба за изборите


Лидерите на четирите најголеми парламентарни партии ВМРО ДПМНЕ, СДСМ, ДУИ и ДПА, Груевски, Заев, Ахмети и Тачи, денеска на новата заедничка средба, што ќе се одржи во Клубот на пратеници ке разговараат за претстојните избори и аспектите потребни за нивно одвивање во фер и демократска атмосфера. Средбата е иниицирана од премиерот Никола Груевски и претставува продолжение врз основа на договорот постигнат на минатонеделната лидерска средба.
XS
SM
MD
LG