Достапни линкови

Хилари Клинтон следната недела на блискоисточна турнеја


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон наредната недела почнува турнеја низ Блискиот исток, а потоа таа доага во Европа каде се состанува со официјални претставници на Европската Унија и на НАТО.Клинтон во понеделник на донаторската конференција во Египет во летувалиштето Шарм ел Шеик ке побара олеснување на распределувањето на мегународната хуманитарна помош за жителите во појасот Газа.
XS
SM
MD
LG