Достапни линкови

Словенецот Коси победник на Шарпланинскиот куп


Словенецот Клемент Коси е победник на трката во велеслалом на 36. Шарпланински куп. Тој имаше најдобро време по двете трки 1.59.21. Најдобро пласиран македонски скијач е Александар Витанов. Тој по двете трки заврши на 13-то место. Утре е почетокот на слалом-трката на патеката „Езерино“, по што ќе биде прогласен севкупниот победник.
XS
SM
MD
LG