Достапни линкови

Младиќ и Хаџиќ ќе бидат приведени до крајот на годинава?


Претседателот на Националниот совет за соработка на Србија со Хашкиот Трибунал Расим Лајиќ изрази уверување дека преостанатите двајца обвинети од Хаг Ратко Младиќ и Горан Хаџиќ, ќе бидат приведени до крајот на годината, и оти имаат подобрени известувања за нивното движење. Србија дневно губи најмалку триесет илјади евра, колку што чини потрагата по Младиќ и Хаџиќ, изјави Лајиќ за медиумите во Белград.
XS
SM
MD
LG