Достапни линкови

Тензии во ПакистанПакистанскиот премиер Јусуф Раза Џилани побара смирување на тензиите по протестите до кои дојде откако судот донесе забрана за учество на најголемата опозициска партија на претстојните избори. Учесниците на протестите бараат од поранешниот премиер Наваз Шариф, кој ја предводи втората најголема партија во Пакистан, да повика на вооружен бунт откако Судот во минатата недела му забрани да се појавува во јавност.

XS
SM
MD
LG