Достапни линкови

ЕУ, САД самит во Прага


Чешка, земјата претседавач на Европската Унија ќе биде домаќин на самиот на Европската Унија и Соединетите држави што ќе се одржи на 4 ти и 5 ти април во Прага, потврди денеска за чешките весници премиерот Мирек Тополанек. На неформалниот самит новата американската администрација треба да ги претстави надворешно политичките приоритети и планот за соработка со Европската Унија.
XS
SM
MD
LG