Достапни линкови

Освоено упориште на талибанците во Авганистан


Пакистанскиот генерал Тарик Кан изјави дека владините сили ги победиле талибанските милитанти во едно од нивните главни упоришта во близина на границата со Авганситан. Според него, талибанците биле победени по едногодишните борби за контрола врз регионот Баџур.


XS
SM
MD
LG