Достапни линкови

Немири на Тибет


Кинеските власти соопштија денеска дека еден човек во свештеничка облека се самозапалил, потврдувајќи дека во Тибет имало немири. Според некои новински извештаи, полицијата пукала врз протестантите и притоа убила еден од нив.
XS
SM
MD
LG