Достапни линкови

Нова лидерска средба во недела


Премиерот Никола Груевски денеска испрати писмо до лидерите на СДСМ, ДУИ и ДПА, Зоран Заев, Али Ахмети и Мандух Тачи, со кое ги поканува на нова заедничка средба во недела во Клубот на пратениците во Скопје. Цел на средбата на лидерите на четирите најголеми парламентарни партии се престојните избори и сите аспекти за нивно одвивање во фер и демократска атмосфера.
XS
SM
MD
LG