Достапни линкови

Протерани грузиски семејства од Абхазија?


Грузиските власти соопштија денеска дека сепаратистичките сили во прорускиот регион Абхазија во текот на изминатата ноќ протерале пеесет грузиски семејства. Прецизирано е дека настанот се случил во едно село во источниот дел на Абхазија. Абхазиските власти ги дематираа ваквите информации.


XS
SM
MD
LG