Достапни линкови

Вашингтон: Трилатерална средба


Во Вашингтон завршија три дневните конслутации на министрите за надворешни работи на Авганистан, Пакистан и Соединетите Држави. Американскиот државен секретар Хилари Клинтон изјави дека овие средби ке се одржуваат на редовна база и дека се дел од прегледот на американската политика кон Авганистанско – Пакистанскиот регион.
XS
SM
MD
LG