Достапни линкови

Генералниот секретар на ОН во посета на Танзанија


Генералниот секретар на ООН Бан Ки Мун во текот на посетата на Танзанија, во рамките на африканската турнеја, апелираше за воспоставување мир во африканските земји који се потресене од конфликти. Бан Ки мун рече дека насилството мора да заврши во Сомалија, Демократска република Конго и во Судан и ги повика развиените земји да и помогнат на Африка поради проблемите кои што ги носат климатските промени и светската економска криза.
XS
SM
MD
LG