Достапни линкови

Започна повторното судење на пратеникот на ДУИ Талат Џафери


Во Тетовскиот суд денеска започна повторното судење на пратеникот на ДУИ Талат Џафери, обвинет за изборни инциденти и тоа за две кривични дела - учество и организирање на толпа и спречување на службени лица во вршење службени дејствија. Пред почетокот на судскиот процес, Џафери рече дека не планирал да го користи пратеничкиот имунитет и оти сака преку легален процес да докаже дека не е виновен.

XS
SM
MD
LG