Достапни линкови

Средба Медведев - ВујановиќПретседателот на Русија Дмитриј Медведев денеска во Кремаљ му ја честиташе на црногорскиот претседател Филип Вујановиќ наградата за јакнење на единството на православните народи. Рускиот патријарх Кирил му ја врачи синоќа на Вујановиќ оваа награда која ја утврди Меѓународниот фонд за јакнење на православното единство.
XS
SM
MD
LG