Достапни линкови

Украина повторно ќе остане без руски гас?


Руски Газпром предупредил дека повторно ќе ја прекине испораката на гас за Украина на 8-ми март, доколку до тогаш Киев не ги плати новите долгови во износ од 400 милиони долари. Како што јавуваат руските медиуми, раководството на Газпром изразило загриженост дека Украина нема да може да ги плати февруарските сметки за испорачаниот гас.

XS
SM
MD
LG