Достапни линкови

ЦИА - дневни анализи на економската криза


Директорот на ЦИА, Роберт Панета изјави дека се подготвуваат дневни разузнавачки извештаи за претседателот Барак Обама во врска со светската економска криза. Панета оцени дека глобалната рецесија може да се одрази врз надворешната политика во држави со економска нестабилност. Притоа, директорот на ЦИА ги посочи Русија, Кина и некои земји од Латинска Америка.

XS
SM
MD
LG