Достапни линкови

Нови правила за Вол Стрит


Американскиот претседател Барак Обама побарал детална ревизија на работењето на Вол Стрит, оценувајки дека се потребни големи промени за да се избегне повторување на финансиската криза. Обама изјави дека пазарот во 21-от век не може да се раководи од регулатива од 20-тиот век.
XS
SM
MD
LG