Достапни линкови

Министерот за информатичко општество Ивановски во посета на Словенија


Министерот за информатичко општество на Република Македонија Иво Ивановски денеска ќе престојува во Словенија. За време на посетата, предвидено е тој да се сретне со министерот за јавна управа на Словенија Ирма Павлинич Крепс и со државниот секретар за високо образование, наука и технологија. Исто така министерот Ивановски ќе посети и неколку ИТ компании.
XS
SM
MD
LG