Достапни линкови

Косовска делегација во посета на САД


Косовска делегација предводена од претседателот Фатмир Сејдиу и премиерот Хашим Тачи престојува во посета на Вашингтон, по повод годишнината од прогласувањето на независноста на Косово. Тие денеска ќе се сретнат со американскиот државен секретар Хилари Клинтон.
XS
SM
MD
LG