Достапни линкови

Тетово: Фуере со кандидатите за градоначалници


Евро - амбасадорот Ерван Фуере кој денеска се сретна со кандидатите за градоначалник на Тетово изјави дека на заедничката средба тие му ветиле дека ке се заложат изборниот процес да помине во фер и демократска атмосфера. Избори без насилство и неправилности и избори на кои секој ке може слободно да гласа за кого сака, не само што се услов за Европската Унија, туку се и доказ за европскиот капацитет и зрелоста на државата, рече Фуере.
XS
SM
MD
LG