Достапни линкови

Амстердам: Во авионска несреќа 9 загинати лица


Турски авион со 135 патници се урна при слетувањето на аеродромот Шипхол во Амстердам. Официјални претствници на холандскиот аеродром изјавија дека деветмина луге загинале, а над 80 се повредени, од кои шестмина се во критична состојба. Засега сеуште нема информации за причината за падот на авионот. Авионот при падот се распаднал на два дела.
XS
SM
MD
LG