Достапни линкови

Амстердам: Авионска несреќа - 9 загинати?


Турски авион со 135 патници се урна при слетување на аеродромот Шипхол во Амстердам. Според неименуван преставник на холандскиот аеродром деветмина луге загинале, а над 50 се повредени Претходно, турското министерство за транспорт соопшти дека ниту еден од патниците не го загубил животот. Засега сеуште нема информации за причината за падот на авионот. Авионот при падот се распаднал на два дела.
XS
SM
MD
LG