Достапни линкови

Стразбур: Повик за смирување на тензиите во Босна


Членовите на Европскиот парламент Дорис Пак и Јелко Кацин повикаа на смирување на тензиите во Босна и Херцеговина, коментирајќи ги најавите за можно повлекување на претставниците на Република Српска од државните власти. Тие најавија дека ке се повлечат од државните власти поради извештајот кој Агенцијата за истрага и заштита го поднесе до Обвинителството на Босна и Херцеговина против премиерот Милорад Додик.
XS
SM
MD
LG