Достапни линкови

Токио: Пад на извозот


Јапонскиот извоз во Јануари паднал за 45 насто споредбено со претходната година истиот месец. Тоа преставува нов рекорд, а причината е намалениот извоз на автомобили поради намалената побарувачка од Европа и Соединетите Држави.
XS
SM
MD
LG