Достапни линкови

Њујорк: Пад на акциите и цените на нафтата на светските берзи


Берзите во светот и цените на нафтата паднаа, следејќи го вчерашниот пад на американските берзи на најниско ниво во изминативе дванаесет години. До ова дојде поради сомневањата дека плановите на администрацијата на претседателот Барак Обама ќе можат да го стабилизираат банкарскиот сектор. Во меѓувреме и цената на нафта продолжи да паѓа и сега еден барел чини помалку од триесет и осум долари.
XS
SM
MD
LG