Достапни линкови

Вашингтон: Средба Клинтон - Бакојани


Министерот за надворешни работи на Грција Дора Бакојани која е во официјална посета на Соединетите Држави, денеска треба да се сретне со американскиот државен секретар Хилари Клинтон. Претходно во говорот што го одржа во угледниот Институт ,,Брукингс,, Бакојани, осврнувајќи се на спорот со името, обвини дека македонската влада со политиката која ја води го разгорува национализмот на Балканот и не сака заемно прифатливо решение за името.
XS
SM
MD
LG