Достапни линкови

Вашингтон: Обама најави економско заздравување


Американскиот претседател Барак Обама вети заздравување на американската економија во првото обраќање на зедничката сесија на двата дома на Конгресот, по преземањето на функцијата. Обама во врска со финансиската криза рече дека во Америка е дојден ,,ден за пресметка“ по години наназад водење на неразумна економска политика. Тој исто така најави дека планот за обновување ќе биде имплементиран и оти е уверен дека земјата ќе излезе од кризата ,,посилна од претходно“.
XS
SM
MD
LG