Достапни линкови

Атина: Бомба врз клуб на доселеници


Во центарот на Атина, била фрлена рачна бомба врз еден клуб на доселеници, која предизвикала само материјална штета, јавија грчките медиуми. За сега никој не ја презеде одговорноста за нападот, а полицијата спроведува истрага за инцидентот.
XS
SM
MD
LG