Достапни линкови

Вашингтон: Шефот на пакистанската дипломатија на средба со Клинтон


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон денеска во Вашингтон ќе се сретне со шефот на пакистанската дипломатија Шах Мехмуд Куреши, а в четврток и со авганистанскиот министер за надворешни работи Рангин Спанта. Тема на разговорите ќе биде ситуацијата во овие две земји, по одлуката на претседателот Обама да испрати дополнителни 17 илјади војници во Авганистан.
XS
SM
MD
LG