Достапни линкови

Исламабад: Во замена за еден владин претставник биле ослободени двајца милитанти


Пакистанските власти ослободиле двајца талибански милитанти во замена за еден владин претставник и 6-мина негови телохранители, кои беа киднапирани во долината Сват, во северо-западен Пакистан. Ова го соопшти талибански претставник, додавајки дека владата ветила ослободување на уште еден талибанец. Пакистанската Влада го потврди киднапирањето, но одби да коментира дека имало размена.
XS
SM
MD
LG