Достапни линкови

Каиро: Египетската полиција уапси три лица за синоќешниот бомбашки напад во Каиро


Египетската полиција упасила три лица за кои се сомнева дека се вмешани во бомбашкиот напад во Каиро, во кој загина една 17 годишна французинка, а уште 25-мина туристи беа повредени. Засега никој не ја превзел одговорноста за нападот што се случи синоќа во стариот дел на градот.
XS
SM
MD
LG