Достапни линкови

Каиро: Четири лица загинале во експлозија


Четири лица меѓу кои двајца странци, загинале во експлозија во Каиро, јавија агенциите. Во нападот неделаку од едно кафуле на главниот пазар во туристичкиот кварт, биле повредени најмалку 18 лица, соопшти полицијата. Се уште не се знае кој го извршил нападот и дали цел биле туристите.
XS
SM
MD
LG