Достапни линкови

Ерусалим: Израел сеуште без договор за нова влада


Лидерот на израелската десница Ликуд Нетанјаху кој на изборите доби мандат да формира нова влада, не успеал да ја придобие лидерката на Кадима, Ципи Ливни да влезе во владата поради разлики околу преговорите со Палестинците. Не успеавме да постигнеме напредок околу суштинските прашања, особено околу прашањето за начинот за постигнување спогодба со Палестинците, изјави Нетањаху.
XS
SM
MD
LG