Достапни линкови

Кандахар: Шестмина Талибанци убиени во битка со полициска патрола


Официјални претставници на Авганистан изјавија дека шестмина талибанци биле убиени во битка во јужниот авганистански град Канадхар. До борбите дошло откако талибанските милитанти извршиле напад врз полициска патрола, рануавајки двајца полицајаци. Во соседната провинција Хелманд во воздушен напад биле убиени осум милитанти.
XS
SM
MD
LG