Достапни линкови

Вашингтон: Делегација на авганистанската влада во посета на САД


Делегација на авганистанската влада предводена од министерот за надворешни работи Дадфар Ранген Спанта денеска во Вашингтон ке земе учество во разгледувањето на стратегијата за Авганистан на администрацијата на американскиот претседател Барак Обама. Вчера во Кабул спикерот на американскиот парламент Ненси Пелоси разговараше за американската стратегија со авганистанскиот претседател Хамид Карзаи.Во мегувреме во операција на американската војска загинаа 13 авганистански цивили и тројца милитанти.
XS
SM
MD
LG