Достапни линкови

Берлин: Состанок на лидерите на Г20


Европските лидери од Г20 се состануваат во Берлин во рамки на подготовките на Самитот посветен на глобалната економска криза во Лондон на 2 ри април. Германската канцеларка Ангела Меркел се надева оти средбата ке биде фокусирана врз долгорочни финансиски реформи. Вчера над 100 илјади луге протестираа во Даблин поради кратењето на работните месета.
XS
SM
MD
LG