Достапни линкови

Коломбо: Урнатите авиони во Коломбо во самоубиствена мисија


Тамилските тигри соопштија дека двата авиона кои тие ги испратија да го нападнат главниот град на Шри Ланка – Коломбо биле во самоубиствена камоказа мисија со што се демантира дека биле урнати. Едниот авион падна во центарот кај владината зграда, а другиот во близина на воздушна база пред меѓународниот аеродром во Коломбо.
XS
SM
MD
LG