Достапни линкови

Москва: Медведев ги критикуваше руските официјални претставници за недејствување


Рускиот претседател Дмитриј Медведев денеска ги критикуваше руските официјални претставници за недејствување против ефектите од глобалната економска криза. На состанок со владини претставници во сибирскиот град Иркутск, Медведев оцени дека досегашниот руски одговор на кризата е неприфатлив, додавајки дека тоа треба да биде проритет.
XS
SM
MD
LG