Достапни линкови

Исламабад: Најмалку 30 загинати, над 60 повредени во Пакистан


Најмалку 30 луѓе загинале, а над 60 биле повредени во северо-западен Пакистан во напад на бомбаш самоубиец на еден погреб на шиитски лидер. По инцидентот, во тоа место избуванале нереди, поради што биле испратени воени сили за да и помогнат на полицијата. Северо-западен Пакистан е упориште на исламистичките милитанти, блиски на талибанците и на Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG