Достапни линкови

Душанбе: Таџикистан и Узбекистан одобрија транзит на невоено снабдување за НАТО


Таџикистан и Узбекистан одобрија транзит на невоено снабдување за НАТО силите во Авганистан, соопшти денеска во Душанбе американскиот адмирал Марк Харничек. Во меѓувреме, во соседен Киргистан, претседателот Курманбек Бакиев ја потпиша одлуката за затворање на американската воена база во Манас.
XS
SM
MD
LG